Dr. Mia Medina (PdH)

Klinik Psikolog Mia Medina Lisans öğrenimini ABD’de Brandeis Üniversitesi’nde aldıktan sonra, Doktora öğrenimini 2005 yılında Massachusetts School of Professional Psychology’de tamamlamıştır. 

Doktora sürecinde pratik eğitimini Judith Herman’ın Victims of Violence programında travma mağdurlarıyla yapmıştır. Ardından Massachusetts Institute of Psychoanalysis’de doktora sonrası uzmanlığını tamamlamıştır. 

Derecesini aldıktan sonra Dr. Medina yine ABD’de önce Tufts Üniversitesi Danışmanlık biriminde, sonra Faulkner Hastanesi yatan hasta bölümünde çalışmış; 2008-2012 yılları arasında da özel ofisinde psikoterapi hizmeti vermiştir. 2012 yılında İstanbul’a dönen Dr. Medina, 2012-2020 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

 Aynı zamanda, özel danışan görmeye devam etmiş, bireysel ve grup süpervizyonun yanısıra İlişkisel Psikanaliz, Psikodinamik Terapiler ve Psikolojik Travma konulu eğitimler vermiştir. Dr. Medina 2017 yılında Psikodinamik Terapiler Merkezi’ni kurmuştur. Bu merkezin bünyesinde danışan görmekte, süpervizyon vermekte ve çeşitli uzun süreli eğitimler düzenlemektedir. Psikolojik travma ve çağdaş ilişkisel psikanalitik kuram üzerine yayınlanmış çeşitli makaleleri mevcuttur.