» Biten Projelerimiz

Kenya / Busia (2017)

Kenya, Afrika`nın yoksul ülkelerinden biridir. Açlık ve yoksunluk sınırında yaşayan ve travmaya maruz kalmış çocukların yaşadığı bu coğrafyada projemizin öncelikli amacı, çocuklara yönelik sanat ve oyun içerikli psikososyal destek çalışmaları yürüterek çocukların psikolojik olarak desteklenmesi ve insan ilişkilerinin güçlendirilmesi ve yaşadıkları ev koşullarının iyileştirilmesi olmuştur. Bölgede kaldıkları süre içerisinde ekip yaş gruplarına yönelik sanat ve theraplay aktiviteleri uygulamıştır. Çocuklar evinin uzun süreli besin tedarik ve günlük ve eğitim kıyafeti ihtiyaçları da karşılanmıştır.

Ayrıca 66 büyük ve küçük yatak (51 büyük ve 15 küçük olacak şekilde) yatakhanelerde kullanılmak üzere bağışlanmıştır. Yatakların çocuklar evine taşınması çocuklar ve WHR ekibi tarafından büyük bir coşku ile yapılmıştır.  Çocuklar evinde kalan büyük çocukların el becerisi geliştirmeleri ve kendilerine ekonomik kaynak oluşturma amacıyla yetişkin kızlar için bir adet dikiş makinesi alınmıştır.

Proje Dönemi: 21 Aralık - 1 Ocak 2017 (16 gün), Proje Direktörü: Ayten Zara, Proje Koordinatörü: Esra Zırhlıoğlu, Proje Asistanları: Esra Zırhlıoğlu, Dilan Bozdağ,  Gönüllüler: Sena Seçkin, Letisya Yancı, Mehmet Sancak, Ceyda Sezgin, Seher Tarhan, Merve Sakınç, Sevcan Uysal.

Teşvikiye Mh.

Ihlamur Nişantaşı Yolu Sk. No: 56/4

34365 Şişli İstanbul

  • RSS Besleme
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon

© 2015 Dünya İnsani Dayanışma Derneği (DidDer / WHR)